Green Deal is Good to nasz najnowszy projekt, zrealizowany w ramach programu Erasmus+. Tym razem na tapet trafiy idee ekologicze!

Za nami już kilkanaście projektów, na których podejmowaliśmy całe spektrum tematów dotyczących młodych europejczyków.  Podczas Only democracy skupiliśmy się na demokracji i wartościach europejskich. Późnym latem zeszłego roku na Smart means better dyskutowaliśmy o idei miast wykorzystujących nowe technologie. City of past, city of future gdzie poznawaliśmy siebie aby zrozumieć jaka czeka nas przyszłość. O wszystkich projektach przeczytacie w zakładce projekty.

Warsztaty odbyły się między 3 a 11 czerwcem 2024 roku. Podobnie jak w poprzednich projektach spotkaliśmy się z młodzieżą w bardzo dobrze nam znanym w Białym Dunajcu u podnóży Tatr. Do dyskusji, warsztatów, prezentacji i spotkań z ekspertami zaprosiliśmy grupę kilkudziesięciu młodych osób z Polski, Słowacji i Węgier. Motywem przewodnim projektu były rozmowy o Europejskim Zielonym Ładzie i jego wpływie na nasze życie.

Obok szansy na rozwój, na podejmowanie dyskusji w języku angielskim, na pracę warsztatową międzynarodowych grupach, projekt dał młodzieży możliwość zdobycia certyfikatu Youthpass!

Miejsce

Biały Dunajec

Data

3-11.06.2024

Uczestnicy

🇭🇺 🇵🇱 🇸🇰

Green Deal Is Good to projekt łączący ze sobą trzy kraje

Projekt Green Deal Is Good to spotkanie młodzieży z Polski reprezentowanej przez nasze stowarzyszenie z rówieśnikami ze Słowacji i Węgier.

Co da nam nowy projekt Erasmus+?

W ramach spotkań na platformie Zoom wspólnie ustaliliśmy, że w czasie wymiany Green Deal is Good uczestnicy przeprowadzą warsztaty Zero Waste, które mają na celu przybliżenie zagadnień związanych z ekologią. Nasz projekt ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na problemy wynikające z niedostatecznego wsparcia projektów ekologicznych przez rządzących. Chcemy się również skupić na stosunkowo niską świadomość społeczną dotyczącą koncepcji Europejskiego Zielonego Ładu.

Chcemy rozwijać talenty i umiejętności w dziedzinie kampanii na rzecz zwiększenia świadomości znaczenia ekologii, ochrony środowiska, idei Zielonego Ładu oraz ruchu Zero Waste we współczesnym świecie. Kształt projektu jest wynikiem harmonijnej i twórczej współpracy z młodzieżą i naszymi partnerami. Wspólnie z partnerami z Węgier i Słowacji przygotowaliśmy się merytorycznie do projektu. Na spotkaniach omówiliśmy wszelkie kwestie związane z organizacją przedsięwzięcia, przebiegiem i oczekiwanymi rezultatami wymiany.

Podczas warsztatów, które zostaną w pełni przygotowane przez młodzież przy wsparciu organizacji, pragniemy poświęcić czas takim zagadnieniom jak:

  • Katastrofalny wpływ zmian klimatycznych na nasze środowisko
  • Wymogi neutralności klimatycznej, ale także regulacje prawne w zakresie ochrony środowiska.
  • Zmniejszenie produkcji odpadów oraz oczywiście recykling wytwarzanych odpadów.
  • Analiza Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu
  • Energia z morskich źródeł odnawialnych
  • Ograniczenie produkcji odpadów poprzez właściwe użytkowanie jedzenia i przedmiotów codziennego użytk, jak również kompostowanie odpadów kuchennych.
  • Przerabianie przedmiotów i nadawanie im drugiego życia w bardziej ekologiczny sposób oraz samodzielne wytwarzanie środków codziennego użytku

Zapraszamy do śledzenia naszej relacji z tego wydarzenia, gdzie będziemy dzielić się wrażeniami, zdobytymi doświadczeniami i pomysłami na zrównoważoną przyszłość!


Comments are closed.

Close