Wracamy z połączniem biegania i jazdy na rowerze!

Data:
15 wrz 2018,
o godz.: 9:30

Miejsce:
Pogoria III,
ul. Malinowe Górki,
Dąbrowa Górnicza


Offroad Pogoria Duathlon powraca!

Po świetnie przyjętym zeszłorocznym Pogoria Duathlonie, zapraszamy Was na kolejną edycję zawodów łączących bieg przełajowy z kolarstwem XC/MTB! 15 września 2018 odbędzie się Offroad Pogoria Duathlon. Po raz kolejny czekać na Was będzie 13,5 kilometra biegowej trasy. Łączyć ona będzie utwardzone drogi z leśnymi ścieżkami i piaskiem, bogatej w podbiegi i trudniejsze technicznie fragmenty.
Kto z Was nie uczestniczył w zeszłorocznej edycji, bez wątpienia będzie kojarzył trasę biegową z takich wydarzeń jak VI Bieg Przodownika czy V Nocny Bieg Świetlika. Bieg podzielony zostanie na dwa etapy, a rozdzielone one zostaną 30 kilometrową trasą kolarską. Choć trasa jest umiarkowanie płaska i prosta technicznie, obowiązuje uczestnictwo na rowerach „górskich” ze względu na dużą ilość piasku, korzeni i błota na trasie.
Offroad Pogoria Duathlon wchodzi w skład cyklu wyjątkowych imprez biegowych organizowanych w południowej Polsce. Offroad Triathlon łączy trudny teren z zawodami w formule duathlon/triathlon. Obok naszej imprezy w skład Offroad Triathlon wchodzą jeszcze biegi w Januszkowicach, Bielawie, Kielcach i Dusznikach. Cykl zamyka triathlon w Parku Śląskim z metą na Stadionie Śląskim.

Więcej informacji o biegu Pogoria Duathlon, aktualności oraz przede wszystkim zdjęcia z imprezy znajdziecie w wydarzeniu na FB. Zachęcamy Was również do polubienia naszego facebookowego profilu, abyście zawsze byli na bieżąco z naszymi informacjami.


Jako Stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa zajmujemy się nie tylko biegami! Dowiedz się w więcej o realizowanych przez nas projektach dla młodzieży.

Last modified: 08.08.2023
Close