Uczcijmy razem urodziny Tomka!

Data:
07 kwi 2016,
o godz.: 11:30

Miejsce:
Pogoria III,
ul. Malinowe Górki,
Dąbrowa Górnicza


Bieg dla Tomka Kowalskiego – wspomnienie wyjątkowego dąbrowianina!

Serdecznie zapraszamy Was na wyjątkowy Bieg dla Tomka Kowalskiego. Spotykamy się 7 kwietnia na imprezie z wyjątkowym klimatem, upamiętniający wyjątkową osobę. Bieg Tomka to inicjatywa grupy przyjaciół i rodziny Tomka Kowalskiego, który po pierwszym w historii zimowym zdobyciu Broad Peak w 2013 roku na zawsze pozostał w górach. 7 kwietnia nie jest datą przypadkową – to dzień jego urodzin, najlepsza chyba data, by wyjść z domu, założyć buty biegowe i wspomnieć Tomka.
Trasa podobnie biegu to około 6 kilometrowa asfaltowa pętla dookoła jeziora Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Jest to to malownicza i urozmaicona pętla o długości około 6 kilometrów. Rozpoczynająca się przy molo i prowadząca wokół jeziora. Trasa ta w ciągu dani oferuje biegaczom piękne widoki na akwen oraz okoliczną przyrodę – ale nie martwcie się, w nocy też jest tam pięknie!
Biuro zawodów znajdować się będzie na terenie Centrum Sportów Letnich i Wodnych, czynne już od godziny 18.00. Udział w imprezie jest oczywiście bezpłatny.

Startujemy po zmroku dlatego dobrze jest posiadać oświetlenie. Trasa nie jest w całości oświetlona i choć w pełni asfaltowa (z fragmentem po kostce) – to nie jest idealnie gładka.

Start przewidywany jest o godzinie 19:00.

Nie zapewniamy pomiaru czasu, biegniemy zdecydowanie dla wspólnego spędzenia czasu a nie rywalizacji sportowej.

Więcej informacji o Bieg dla Tomka Kowalskiego, aktualności oraz przede wszystkim zdjęcia z imprezy znajdziecie w wydarzeniu na FB. Zachęcamy Was również do polubienia naszego facebookowego profilu, abyście zawsze byli na bieżąco z naszymi informacjami.

Zobacz jak wyglądał Bieg w poprzednich latach!

Do tej pory organizowaliśmy Bieg dla Tomka Kowalskiego trzykrotnie w latach: 2014, 2016, 2017.


Jako Stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa zajmujemy się nie tylko biegami! Dowiedz się w więcej o realizowanych przez nas projektach dla młodzieży.

Last modified: 31.07.2023
Close