Zapraszamy Was na wyjątkowy bieg. Tylko Wy, Pogoria i światło Waszych latarek.

Data:
23 cze 2012,
o godz.: 11:30

Miejsce:
Pogoria II,
ul. Żeglarska,
Dąbrowa Górnicza


Nocny Bieg Świetlików – powitajcie świetliki!

Nocny Bieg Świetlików przed nami. Trasa to około 6 kilometrowa asfaltowa pętla dookoła jeziora Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. Czeka na Was malownicza i urozmaicona pętla o długości około 6 kilometrów. Rozpoczynająca się przy molo i prowadząca wokół jeziora. Trasa ta w ciągu dani oferuje biegaczom piękne widoki na akwen oraz okoliczną przyrodę – ale nie martwcie się, w nocy też jest tam pięknie!

Każdy z biegaczy zobowiązany jest do posiadania oświetlenia. I choć aspekt wizualny może wydawać się tu przeważający, bo ciągnący się sznur lampek wzdłuż brzegu wygląda pięknie. To najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo. Trasa nie jest w całości oświetlona i choć w pełni asfaltowa (z fragmentem po kostce) – to nie jest idealnie gładka.

Pakiety i wpisowe na zawody

Pakiety startowe możecie odbierać w biurze zawodów od godziny 18:00 do 20:45. O ile macie taką możliwość, bądźcie po swój pakiet możliwie jak najwcześniej. Dzięki temu Wy spędzicie trochę mniej czasu w kolejce, a nam ułatwi to pracę.  Pamiętajcie również aby mieć przy sobie dokument tożsamości, którym potwierdzicie, że Wy to Wy. Jest to szczególnie istotne w przypadku zawodników, którzy swój start opłacili przed zawodami.

Start odbędzie się tradycyjnie przy molo, punktualnie o 21:30.

Pomiar czasu odbędzie się za pomocą elektronicznego pomiaru czasu. W pakiecie startowym otrzymacie chip, który należy przymocować do Waszego buta. Prosimy abyście po przebiegnięciu linii mety, nie przechodzi pod bramą Start/Meta. W tym miejscu znajduje się odbiornik sygnału i taki spacer może spowodować, że Wasz wynik będzie niepoprawny.

Więcej informacji o IV Nocny Bieg Świetlików, aktualności oraz przede wszystkim zdjęcia z imprezy znajdziecie w wydarzeniu na FB. Zachęcamy Was również do polubienia naszego facebookowego profilu, abyście zawsze byli na bieżąco z naszymi informacjami.

Zobacz jak wyglądały poprzednie edycje Nocnego Biegu Świetlików!

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jeśli ciekawi Cię kiedy się odbyły pozostałe edycje Nocnego Biegu Świetlików, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poniżej ich spis. Lista zawiera biegi, które się odbyły przed i po tym, o którym teraz czytasz: 10. edycja – 2022, 9. edycja – 2021, 8. edycja – 20207. edycja – 20196. edycja – 20185. edycja – 20164. edycja – 20153. edycja – 2014, 2. edycja – 20131. edycja – 2012.


Jako Stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa zajmujemy się nie tylko biegami! Dowiedz się w więcej o realizowanych przez nas projektach dla młodzieży.

Last modified: 27.07.2023
Close