42, 21, a może 10 kilometrów po Pustyni Błędowskiej - a Ty co wybierzesz?

Data:
06 sie 2017,
o godz.: 11:30

Miejsce:
Pustynia Błędowska,
ul. Żołnierska 130,
Dąbrowa Górnicza


Pustynia Błędowska oraz Leśne Harce, mamy dla Was nowy dystans – 10km!

Ten rok dla nas stoi pod znakiem organizacji biegów terenowych, obok takich imprez jak odbywający się w maju Bieg Przodownika czy wrześniowy Cross Duathlon – Dąbrowa Górnicza, nie mogło zabraknąć naszego sztandarowego spotkania na Pustyni Błędowskiej. W tym roku spotykamy się u stóp naszej „Sahary” 6 sierpnia. Obok doskonale znanych Wam dystansów 42 i 21 kilometrów, w tym roku każdy kto nie czuje się na siłach aby mierzyć się z pustynią, będzie mógł wziąć udział również w 10 kilometrowym biegu Leśne Harce. Czekać na nim biegaczy będzie zdecydowanie stabilniejsze podłoże lasów otaczających pustynię. Kto był ten wie, że ten bieg jest wyjątkowy! Kto jeszcze z nami nie biegł, ten musi to przeżyć! Podobnie jak przy poprzedniej edycji trasa wiedzie po piaskach Pustyni Błędowskiej. Start i metę wyznaczymy na kampingu w Błędowie (Dąbrowa Górnicza), dystans pętli zbliżony do 21km przez Pustynię Błędowską z nawrotem na Czubatce. Trasa składająca się z większości piaszczystego podłoża, częściowo skrytego w lesie ale blisko połowa dystansu to odsłonięty teren Pustyni Błędowskiej. Słońce potrafi tu naprawdę przygrzać, pamiętajcie o tym i uważajcie na siebie!

W połowie dystansu pętli – na Czubatce będzie zlokalizowany będzie punkt żywieniowy.

Pakiety i wpisowe na zawody

Pakiety startowe możecie odbierać w biurze zawodów od godziny 8:30 do 10:30. O ile macie taką możliwość, bądźcie po swój pakiet możliwie jak najwcześniej. Dzięki temu Wy spędzicie trochę mniej czasu w kolejce, a nam ułatwi to pracę.  Pamiętajcie również aby mieć przy sobie dokument tożsamości, którym potwierdzicie, że Wy to Wy. Jest to szczególnie istotne w przypadku zawodników, którzy swój start opłacili przed zawodami.

Start odbędzie się o 11:30.

Pomiar czasu odbędzie się za pomocą elektronicznego pomiaru czasu. Z dodatkowym punktem pomiarowym w połowie dystansu. W pakiecie startowym otrzymacie chip, który należy przymocować do Waszego buta. Prosimy abyście po przebiegnięciu linii mety, nie przechodzi pod bramą Start/Meta. W tym miejscu znajduje się odbiornik sygnału i taki spacer może spowodować, że Wasz wynik będzie niepoprawny.

Więcej informacji o Pustynia Błędowska – 100 km na 100 lat Dąbrowy Górniczej, aktualności oraz przede wszystkim zdjęcia z imprezy znajdziecie w wydarzeniu na FB. Zachęcamy Was również do polubienia naszego facebookowego profilu, abyście zawsze byli na bieżąco z naszymi informacjami.

Zobacz jak wyglądały poprzednie edycje biegów na Pustyni Błędowskiej!

Dziękujemy, że jesteś z nami! Jeśli ciekawi Cię kiedy się odbyły pozostałe edycje naszych biegów na pustyni, to specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy poniżej ich spis. Lista zawiera biegi, które się odbyły przed i po tym, o którym teraz czytasz: Cross Maraton i Półmaraton Suhara (2014), II Cross Maraton Pustyni Błędowskiej i Półmaraton Suhara (2015), Pustynia Błędowska – 100 km na 100 lat Dąbrowy Górniczej (2016), Pustynia Błędowska oraz Leśne Harce (2017), Półmaraton Suhara edycja 2019 i Półmaraton Suhara edycja 2021


Jako Stowarzyszenie Aktywna Dąbrowa zajmujemy się nie tylko biegami! Dowiedz się w więcej o realizowanych przez nas projektach dla młodzieży.

Last modified: 28.07.2023
Close