Chcemy się z Wami podzielić jednym projektów, które przygotowali uczestnicy Only Democracy. Tym razem nasi utalentowani uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w tworzeniu programów telewizyjnych poświęconych tematyce Unii Europejskiej.

W duchu współpracy i kreatywności, młodzież podzieliła się na grupy, aby stworzyć kilka programów poruszających różnorodne aspekty życia w Unii. Od polityki i gospodarki po kulturę i edukację, bez wątpienia żaden temat nie został pominięty!

Uczestnicy za zadanie postawili sobie przybliżenie tajników Unii Europejskiej w sposób ciekawy i nieco komediowy. Bądźcie gotowi na odkrywanie fascynujących faktów, ciekawostek i perspektyw!

W kolejnym wywiadzie uczestnicy dzielą się swoją perspektywą na aktywne życie obywatelskie w UE, przedstawiając prawa i obowiązki oraz rolę młodzieży w budowaniu zjednoczonego społeczeństwa europejskiego. Bądźcie gotowi na inspirujące słowa naszych uczestników!

Czas na chwilę relaksu i rozrywki przy poznawaniu historii demokracji w Europie! Przygotujcie się na uśmiech i lekkie spojrzenie na poważne tematy w wykonaniu kreatywnych uczestników!

W ostatnim z wywiadów uczestniczka projektu dzieli się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami i pomysłami na to, jak młodzi ludzie mogą aktywnie uczestniczyć w życiu politycznym Unii oraz jakie korzyści niesie za sobą udział w działalności Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego.

Więcej o filmach przeczytacie na facebookowym profilu naszego stowarzyszenia.

Czym jest Erasmus+

Program Erasmus+ to blisko 557 mln euro przeznaczone na dofinansowanie projektów związanych z edukacją. W latach 2021-2027 z programu skorzystało już 3 tysiące organizacji, współtworzących prawie 6,5 tysiąca projektów.

Jak możemy przeczytać na stronie programu Erasmus+:

Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez Zespół Analityczno-Badawczy FRSE, zdecydowana większość beneficjentów programu Erasmus+ była zdania, że uczestnictwo w programie znacznie poprawiło dostępność wysokiej jakości materiałów edukacyjnych w ich organizacji.

Dowiedzieć ze strony możemy się również:

Erasmus+ – program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Do udziału w programie są zatem uprawnione także instytucje i organizacje publiczne i prywatne wspierające edukację formalną oraz uczenie się pozaformalne i nieformalne osób w każdym wieku. Europejski budżet programu na lata 2021–2027 wynosi 26,2 miliarda euro. Wraz z nową perspektywą finansową poszerzono założenia Erasmusa+. Ten w rezultacie stał się bardziej innowacyjny i inkluzywny, a także bardziej cyfrowy. Będzie miał też kluczowe znaczenie dla planowanego do 2025 r. utworzenia Europejskiego Obszaru Edukacji. Dzięki któremu Unia Europejska zamierza m.in. zapewnić wszystkim młodym ludziom dostęp do edukacji i szkoleń jak najwyższej jakości. Umożliwić osobom uczącym się łatwe przemieszczanie się między systemami edukacji w różnych krajach. Dać im także możliwość znalezienia pracy w całej Europie.

źrodło: erasmusplus.org.pl


Więcej o projekcie Only democracy przeczytasz w zakładce projekty


Last modified: 10.06.2024
Close