Jesteśmy świeżo projekcie City of past, city of future a tu już czas na nowy projekt z programu erasmus+. Już w najbliższą niedzielę zaczynamy Smart means Better! Projekt na który zaprosiliśmy młodzież ze Słowacji i Turcji. Chcemy na nim rozmawiać o idei Smart City. Liczymy na gorącą dyskusję o rozwoju naszych miast i naszej przyszłości. 

Ale dlaczego Smart City?

Wyjazdy w ramach programu Erasmus+ są zwieńczeniem długiego procesu planowania i kreatywnych dyskusji. Idea projektu Smart Means Better narodziła się w trakcie jednej z tych inspirujących rozmów w naszym Stowarzyszeniu. 

Nasza pasja do nowych technologii, chociaż wykorzystywana na co dzień, nie zawsze przekłada się na pełne wykorzystanie ich potencjału. To właśnie podczas spotkania, podczas którego rozmawialiśmy o koncepcji smart city, uświadomiliśmy sobie, jak wiele jeszcze możemy zrobić. Zdecydowaliśmy się więc na stworzenie projektu, który pozwoliłby nam zgłębić tę tematykę, wymieniać doświadczenia z kolegami z innych krajów i zainspirować się ich rozwiązaniami. 

Chcemy pokazać, jak nowe technologie mogą przyczynić się do rozwoju miast, uczynić je bardziej przyjaznymi i atrakcyjnymi dla mieszkańców oraz przyciągnąć nowych ludzi do zamieszkania i pracy w naszej okolicy.

Wiemy, że nasze miasto ma wiele do zaoferowania, ale widzimy też, że wiele osób opuszcza je na dłużej, wyjeżdżając na studia czy pracę. Nasz projekt ma także na celu przekonanie władz lokalnych o konieczności modernizacji i uczynienia miasta bardziej konkurencyjnym na rynku.

Co da nam nowy projekt Erasmus+?

Wierzymy, że dzięki projektowi Smart Means Better będziemy mogli zyskać znaczącą wiedzę na temat koncepcji smart city. Poprzez udział w wymianie doświadczeń z innymi uczestnikami, będziemy poszerzać nasze kompetencje cyfrowe. To możliwe będzie dzięki wykorzystaniu nowych programów, technologii oraz platform komunikacyjnych. Dodatkowo, będziemy zdobywać głębsze zrozumienie ekologii i ochrony środowiska, w tym w kontekście strategii Europejskiego Zielonego Ładu. Nasza wiedza na temat idei smart city będzie wzbogacana o praktyczne doświadczenia, które zdobędziemy podczas realizacji projektu. W efekcie, będziemy stawać się bardziej świadomymi obywatelami Unii Europejskiej, dążącymi do budowy zjednoczonego, tolerancyjnego i wielokulturowego społeczeństwa. 

Ponadto, nasza znajomość funkcjonowania Unii Europejskiej oraz możliwości, jakie stwarza program Erasmus+, będzie pogłębiana. 

Projekt pozwoli nam także podnieść poziom biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim, który będzie językiem roboczym naszego projektu.


Last modified: 07.02.2024
Close